Slovak(Slovak Republic) English(United Kingdom)
arab horses
 

Dahoman XI-2SK/Avalon
There are no translations available.

 Chov arabských plnokrvníkov a shagya arabov ponúka na predaj shagya arabskú plemennú kobylu Dahoman XI-2SK/Avalon nar.2005 po O:Dahoman XI a z M: Hamadan 6 po plnokrvnom arabskom žrebcovi HAMADAN- egypt. Mieri : páska 171/kvp 160/ hrudník 193/holeň 20,5cm. Avalon má splnené podmienky novica(splnen.kvalifik. na medzinárod. preteky), výkonnosť S(80-90km), v roku 2012 2.miesto na MS juniorov (1sekunda na víťaza). Jazdená a ošetrovaná deťmi, na jazdárni plne ovládateľná na ohlávke aj pre deti. V teréne vyrovnaná. Výborné kopytá okrem MS 2012 behá nepokutá. Nikdy nebola zranená ani pripúšťaná. Veľakrát úspešne vystavovaná naposledy v r.2011 na národnej výstave v SR v VIII/2011-2.miesto v katagórii plem. kobýl , nominovaná na medzinárodnú vystavu v Kaposváry (HU)v početnej, silnej konkurencii 17 plem. kobýl obsadila 3 miesto .(za mechaniku max bodov 10) Zvyknutá 24/7 na pastve s prístreškom. Cena dohodou. V prípade záujmu možnosť výberu z vačšieho množstva koní vhodných na šport, rekreáciu a chov. Chováme kone aj z kmeňa najvzácnejších koní tohto plemena na svete.
 
 
Dahoman XI-2SK/Avalon
Dahoman XI-2SK/Avalon
 
Výstava koní 2017
There are no translations available.

Výstava koní Kaľamenová 2017
 
 
 
 
Výstava koní v Kaľamenovej 2016
There are no translations available.

Malá obec Kaľamenová, ktorá sa nachádza v nádhernom prostredí Turčianskej kotliny (nazývanej aj Turčianska záhradka), ožila dňa 28. 5. 2016 nezvyčajným ruchom. Zo širokého okolia sa tu zišli chovatelia a milovníci koní. Dôvodom na toto stretnutie bol 8. ročník Výstavy koní všetkých plemien, ktorú usporiadala Farma GÍRETH so sídlom v Kaľamenovej.
 
Uplynulo už tridsať rokov odvtedy, čo sa Ing. Mgr. Jozef Gíreth začal v Kaľamenovej zaoberať chovom koní. Začiatky boli ťažké, no jeho farma sa postupne vypracovala na najväčší súkromný chov arabských koní na Slovensku, ktorý je ako jediný u nás podporovaný z európskych fondov. Farma disponuje rozľahlými pastvinami pre kone v krásnom prostredí údolia rieky Turiec, ktorá je tri kilometre prirodzenou hranicou pastvín. Z poľnohospodárskej výroby dokáže vyprodukovať viacej kvalitných krmív ako potrebuje pre vlastné kone. Sídlo farmy je v zrekonštruovanej historickej budove – renesančnej kúrii rodu Rakovských z roku 1540. Okrem vlastného chovu koní sa Farma GÍRETH zúčastňuje aj na testovaní ich výkonnosti nielen úspešnou účasťou na pretekoch vo vytrvalosti (endurance), ale takéto preteky v Kaľamenovej už niekoľko rokov aj organizuje.
Read more...
 
Vytrvalostný pretek Cena Turca 2016
There are no translations available.

Jazdecké Centrum Farma GÍRETH o.z. v Kaľamenovej v dňoch 3.-4.6. v krásnom prostredí Turčianskej záhradky organizovala Vytrvalostný pretek. Pretek prebehol vo výbornej atmosfére a splnil hlavný cieľ organizátora- rozširovať základňu tohto jazdeckého športu na Slovensku.
 
Na Cene Turca štartovalo 11 jazdcov a koní v súťaži na 40km a z toho 7 jazdcov boli novici!!! Pretek úspešne absolvovali Miriam Kmeťová a Crystal Camad, Viktória Švorcová a Wenesis, Katarína Gaplovská a Kara, Lucia Rovná a Sallyma, Lívia Kurhajcová a Angelina, Zuzana Sitárová a Karmah le Soleil, Vratislav Gallo a Koheilan Szoszi, Petra Skokanová a Tobrok M-8, Barbora Holubcová a Koheilan VIII-34, Petra Piatrová a Shanz 21 Haz, Andrea Kováčová a Shagyna.
Read more...
 
Výstava koní a šampionát 2016 - fotogaléria
There are no translations available.

Fotogalériu z Výstavy koní 2016 si môžete pozrieť tu:
 
Fotogalériu zo Šampionátu 2016 si môžete pozrieť tu:
 
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next > End >>

Page 1 of 9