Slovak(Slovak Republic) English(United Kingdom)
arab horses
 

Vytrvalostný pretek Cena Turca 2016
There are no translations available.

Jazdecké Centrum Farma GÍRETH o.z. v Kaľamenovej v dňoch 3.-4.6. v krásnom prostredí Turčianskej záhradky organizovala Vytrvalostný pretek. Pretek prebehol vo výbornej atmosfére a splnil hlavný cieľ organizátora- rozširovať základňu tohto jazdeckého športu na Slovensku.
 
Na Cene Turca štartovalo 11 jazdcov a koní v súťaži na 40km a z toho 7 jazdcov boli novici!!! Pretek úspešne absolvovali Miriam Kmeťová a Crystal Camad, Viktória Švorcová a Wenesis, Katarína Gaplovská a Kara, Lucia Rovná a Sallyma, Lívia Kurhajcová a Angelina, Zuzana Sitárová a Karmah le Soleil, Vratislav Gallo a Koheilan Szoszi, Petra Skokanová a Tobrok M-8, Barbora Holubcová a Koheilan VIII-34, Petra Piatrová a Shanz 21 Haz, Andrea Kováčová a Shagyna.
 
 
 
Na 60km trati štartoval jeden jazdec Martin Gallo a Gazal VI-6 Ihed, Jk Tavarok, ktorý pretek úspešne dokončil priemernou rýchlosťou 12,65km/hod.
 
Na trati 80km juniori štartovali dve jazdkyne ,s toho trať dokončila len Monika Doubková a Rašid IBN Rasima (CZ), priem. rýchlosť 14, 02 km/h. Kristína Perpitsová na koni Muzikál boli vylúčený po druhom kole a zároveň boli jediným koňom, ktorý pretek v Kaľamenovej nedokončil.
 
Všetkým jazdcom gratulujeme k výsledkom a veľká vďaka patrí celému rozhodcovskému zboru v zložení Ing. Pavol Tomáš, Ing. Mgr. Július Kováč, Antonín Terber, Hana Keltnerová, Jaroslava Nachtigalová Veterinárnym rozhodcom Mvdr Tomáš Frey, Mvdr Katarína Šafránová, Mvdr Mária Patschová , ošetrujúci veterinár Mvdr Daniela Čáderová Phd.

Organizačnému týmu: Tajomníkovi pretekov Petra Sakáčová Piatrová, Lenka Kremlová, Andrea Kováčová, Mvdr Peter Holakovský, Ing. Mgr. Jozef Gíreth(Farma GIRETH), Ing Pavol Tomáš, Robo Rovný , Ing. Július Perpits s rodinou za vytvorenie skvelých podmienok pre jazdcov a kone.
 
 
Autor: Riaditeľ pretekov Jana Bačová, Foto: Dušan Čaniga