Slovak(Slovak Republic) English(United Kingdom)
arabské kone
 

Výstava koní 2017
Výstava koní Kaľamenová 2017
 
 
 
 
Výstava koní v Kaľamenovej 2016
Malá obec Kaľamenová, ktorá sa nachádza v nádhernom prostredí Turčianskej kotliny (nazývanej aj Turčianska záhradka), ožila dňa 28. 5. 2016 nezvyčajným ruchom. Zo širokého okolia sa tu zišli chovatelia a milovníci koní. Dôvodom na toto stretnutie bol 8. ročník Výstavy koní všetkých plemien, ktorú usporiadala Farma GÍRETH so sídlom v Kaľamenovej.
 
Uplynulo už tridsať rokov odvtedy, čo sa Ing. Mgr. Jozef Gíreth začal v Kaľamenovej zaoberať chovom koní. Začiatky boli ťažké, no jeho farma sa postupne vypracovala na najväčší súkromný chov arabských koní na Slovensku, ktorý je ako jediný u nás podporovaný z európskych fondov. Farma disponuje rozľahlými pastvinami pre kone v krásnom prostredí údolia rieky Turiec, ktorá je tri kilometre prirodzenou hranicou pastvín. Z poľnohospodárskej výroby dokáže vyprodukovať viacej kvalitných krmív ako potrebuje pre vlastné kone. Sídlo farmy je v zrekonštruovanej historickej budove – renesančnej kúrii rodu Rakovských z roku 1540. Okrem vlastného chovu koní sa Farma GÍRETH zúčastňuje aj na testovaní ich výkonnosti nielen úspešnou účasťou na pretekoch vo vytrvalosti (endurance), ale takéto preteky v Kaľamenovej už niekoľko rokov aj organizuje.
Ďalšie informácie...
 
Vytrvalostný pretek Cena Turca 2016
Jazdecké Centrum Farma GÍRETH o.z. v Kaľamenovej v dňoch 3.-4.6. v krásnom prostredí Turčianskej záhradky organizovala Vytrvalostný pretek. Pretek prebehol vo výbornej atmosfére a splnil hlavný cieľ organizátora- rozširovať základňu tohto jazdeckého športu na Slovensku.
 
Na Cene Turca štartovalo 11 jazdcov a koní v súťaži na 40km a z toho 7 jazdcov boli novici!!! Pretek úspešne absolvovali Miriam Kmeťová a Crystal Camad, Viktória Švorcová a Wenesis, Katarína Gaplovská a Kara, Lucia Rovná a Sallyma, Lívia Kurhajcová a Angelina, Zuzana Sitárová a Karmah le Soleil, Vratislav Gallo a Koheilan Szoszi, Petra Skokanová a Tobrok M-8, Barbora Holubcová a Koheilan VIII-34, Petra Piatrová a Shanz 21 Haz, Andrea Kováčová a Shagyna.
Ďalšie informácie...
 
Výstava koní a šampionát 2016 - fotogaléria
Fotogalériu z Výstavy koní 2016 si môžete pozrieť tu:
 
Fotogalériu zo Šampionátu 2016 si môžete pozrieť tu:
 
 
Výstava koní 2016
Výstava koní Kaľamenová 2016
 
 
 
Aj kôň môže byť šľachticom
Článok o našom žrebcovi Al-Beck v magazíne Životný štýl a kôň
 
 

FOTOGALÉRIA

 
 
 
Zrušenie preteku Cena Turca
Dňa 29. 07. 2014 v 19:00 hod zasadal organizačný výbor JC Farma GIRETH ku preteku Cena Turca a majstrovstvá oblasti ZA, BB.
Z dôvodu odhlásenia sa koní z jednotlivých súťaží organizačný výbor, po porade s rozhodcovským zborom, tento pretek v dňoch 1 – 3. 08. 2014 ZRUŠIL!
 
S pozdravom nech nám tie kone idú org. výbor JC Farma GIRETH
 
 
 
VYTRVALOSTNÉ PRETEKY CENA TURCA a Majstrovstvá oblasti Žilina, B.Bystrica a Prešov

 

>> Technické údaje

>> Program

 
 

 
 
<< Začiatok < Predch 1 2 3 4 5 6 Ďalej > Koniec >>

Strana 1 z 6