Slovak(Slovak Republic) English(United Kingdom)
arabské kone
 

Vytrvalostné preteky Topoľčianky (24.10.2009)
Posledné preteky v sezóne 2009 sa blížili no počasie neprialo. Piatok pred odchodom  nám do cesty prišli technické problémy s autom a tak sme do NŽ Topoľčianky dorazili okolo ôsmej hodiny večer.  Schôdzu sme nestihli, ale vďaka  ústretovosti  rozhodcov, ktorí  nám ešte večer boli  ochotní dať potrebné informácie, sme vedeli čo a ako zajtra. Zúčastňujeme sa s jednou kobylou Shagya XXII-1/ Shagyna, ktorá beží dostih na 60 km. Sú to jej druhé preteky v sezóne, ale aj celkovo.

V sobotu ráno sme vstali do nevľúdneho, upršaného dňa, ale napriek tomu odhodlaní pustiť sa do boja s trasou a počasím. Najprv nakŕmiť a potom presun na dostihovú dráhu kde bol štart a cieľ pretekov. Shagyna bola po prvý krát preč z domu bez konských kamarátov a tak bola nervózna. Vstupná veterina  prebehla bez problémov,a pripravujeme sa na štart. Odštartovali sme o 8:30 a prvé kolo sme šli viac menej vo dvojiciach, aj keď tesne pred cieľom sme sa stretli a cieľom prešli spolu. V druhom  kole som stratila na veterine a tak som štartovala skoro  5 minút neskôr ako ostatní, ale Shagyna je veľký bojovník a na 10 km sme ich dobehli a cieľom opäť prešli spoločne.
 
Vytrvalostné preteky Topoľčianky 24.10.2009
 

Pred štartom do tretieho kola sa počasie konečne umúdrilo. Odštartovali sme tri kone viac menej súčasne a tak sa aj držali počas tretieho kola. Štvrtý kôň už nemal síl a strácal na nás. Do cieľovej rovinky sme dorazili traja jazdci spolu a rozhodli sa pre „klusový dostih“ veď počasie a rozblatená trať dala koňom zabrať a nešlo o život. Cieľovú čiaru sme preťali v poradí
1. miesto Shagyna / Jana Bačová  JC Farma Gíreth
2. miesto Mashall / Miriam Ondušová  JK Sahara
3. miesto Kartágo / Gabriel Bihári  NŽ Topoľčianky
4. miesto Maikopchik / Markéta Pípová CZE
 
 
Shagya XXVII-1 / Shagyna a Mashall
 
Vytrvalostné preteky Topoľčianky 24.10.2009

...na záver
Myslím, že to bola fajn bodka za tohtoročnou sezónou, ktorá bola pre nás prvá. Sme radi, že naše kone sú v poriadku a všetci sme spokojní s výsledkami dosiahnutými v sezóne 2009.
Ďakujeme komisii Vytrvalostného jazdenia v zložení Mgr. Dušan Majerčík, Mgr. Vladimír Pažitný, Ing. Pavol Tomáš, za stredoslovenskú oblasť Feras Boubol  a za východoslovenskú oblasť  Vratislav Gallo a NŽ Topoľčianky, ktorí boli usporiadateľom posledných pretekov v Topoľčiankach, že napriek nepriaznivému počasiu, ktoré zrejme ovplyvnilo účasť, zorganizovali zaujímavé preteky aj za účasti pretekárov z CZ.

Autor: Jana Bačová
Foto:  Lenka Kováčiková